"اطلاعیه مهم هیئت الرضا علیه السلام محفل بسیجیان و رهروان شهدا"

اعوذبالله من الشیطان الرجیم
‏‎بسم الله الرحمن الرحیم
قَدْ مَکَرَ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَأَتَى اللَّهُ بُنْیانَهُمْ مِنَ الْقَوَاعِدِ فَخَرَّ عَلَیهِمُ السَّقْفُ مِنْ فَوْقِهِمْ وَأَتَاهُمُ الْعَذَابُ مِنْ حَیثُ لَا یشْعُرُونَ (سوره مبارکه نحل/ آیه شریفه 26)
کسانی که قبل از ایشان بودند (نیز) از این توطئه‌ها داشتند؛ ولی خداوند به سراغ شالوده (زندگی) آنها رفت؛ و آن را از اساس ویران کرد؛ و سقف از بالا بر سرشان فرو ریخت؛ و عذاب (الهی) از آنجایی که نمی‌دانستند به سراغشان آمد!
 
محرم امسال (1439هجری قمری) که بیاید سال‌های نوکری خادمین هیئت‌الرضا(علیه‌السلام) محفل بسیجیان و رهروان شهدا وارد بیست و یکمین سال فعالیت خود می‌شود. ‏‎هیئتی که پرچم نوکری آن با نام سلطان سریر ارتضا اهتزاز نیافت مگر با نیّت جلب رضای او و مادر پهلوشکسته‌اش و به سال‌های سال مستدام نماند الّا به عنایات خاصه‌اش و باقی نخواهد ماند جز به استمرار تابش طلعت لایزالش.
‏‎شکر کرده و می‌کنیم سال‌های خانه‌به‌دوشی و سیاهی‌زدن بر سردرِ کوچه‌های شهر را و تنگاتنگ هم نشستن در منازل شهدا را.
‏‎شکر کرده و می‌کنیم هجرت به گوشه گوشه‌های شهر و نوحه‌نمودن در مساجد و حسینه‌های منقّش به نام شهیدان را.
‏‎شکر کرده و می‌کنیم توفیق حضور در جبهه‌های بی‌سنگر را.
‏‎شکر کرده و می‌کنیم پای ولایت ایستادن‌ها و آماج سیلی‌خوردن‌ها و تهمت شنیدن‌ها را.
‏‎شکر کرده و می‌کنیم استمرار بر مسیر سیدالشهدا ماندن و به زیر بار منت‌ها نرفتن را.
‏‎و امروز شکر کرده و می‌کنیم بر صبری که به ما عنایت خواهد نمود در عبور از ابتلائات، مکرها، تنگ‌نظری‌ها و سوءمدیریت‌ها.
‏‎و با چشمانی اشکبار و قلوبی محزون ضمن خضوع و خشوع به درگاه باریتعالی و امید به تمدید نوکری‌ها و خط‌شکنی‌ها، اعلام می‌داریم که این هیئت، در سال جاری و در ایام دهه اول محرم‌الحرام 1439 هجری قمری به‌دلیل استمرار و تشدید مشکلات، که رفع آن خارج از اراده خادمین هیئت در این بازه زمانی می‌باشد، برنامه اقامة عزا برای عزاداران حسینی نداشته و انشاءالله پرچم پرافتخار نوکری بر دیوار نوکرخانة خادمین هیئت افراشته خواهد گردید.
همان‌طور که مستمعین عزیز و بزرگوار این هیئت مطلع‌اند از ماه مبارک رمضان و لیالی قدر به بعد «هیئت‌الرضا(علیه‌السلام) محفل بسیجیان و رهروان شهدا» با اعلام رسمی حاج عبدالرضا هلالی به دلیل مشکلات عدیدة مالی و بدهی، نبود فضای مناسب برای برگزاری جلسات و... متأسفانه تعطیل گردید. امیدِ رفع این موانع تا محرم‌الحرام وجود داشت اما نه تنها این مشکلات رفع نگردید، بلکه موانع قبلی تشدید و مشکلات برگزاری جلسات در ماه محرم بر مشکلات قبلی اضافه گردید که نخستین آن در اختیار قرار نگرفتن ورزشگاه شهدای هفتم تیر بود. به علاوه اینکه توان مالی و غیرمالی برای حل مشکلات پیش رو وجود نداشت. خادمین و برادران شما در «هیئت‌الرضا(علیه‌السلام) محفل بسیجیان و رهروان شهدا» همچون شما و سایر عزیزان ناباورانه تلخ‌ترین ایام خود را در این ادوار نوکری سپری می‌کنند و خدا را به شهادت می‌گیرند که از هیچ تلاشی برای رفع موانع و برگزاری جلسات دریغ نکردند.
قطعاً دستگاه‌ها و نهادهای مسئول در موضوع، که قادر به رفع موانع موجود بودند ولی قدم از قدم برنداشتند، مسبب اصلیِ تعطیلی جلسات هستند و امیدواریم پاسخ قانع‌کننده‌ای در پیشگاه خداوند متعال , حضرت سیدالشهدا(علیه‌السلام) ، برای تعطیلی یکی از باشکوه‌ترین جلسات عزاداری در کشورـ که اکثر مخاطبان آن از نوجوانان و جوانان بوده‌اندـ داشته باشند.
در پایان خطاب به رهبر فرزانه و عزیزمان اعلام می‌داریم فرزندان شما در «هیئت‌الرضا(علیه‌السلام) محفل بسیجیان و رهروان شهدا» سال‌هاست به شوق گام‌نهادن در مسیر آرمانهای انقلاب اسلامی به‌صورت «آتش به اختیار» کارهای تمیز و اثربخش فرهنگی ، ازجمله برگزاری پرشکوه هجده اجتماع مدافعان حرم، یازده اجتماع بدرقه ی فاطمه (سلام الله علیها) ، کنگره ی بین اللملی امام علی النقی(علیه‌السلام) و... انجام می‌دهند، اختلال موجود در دستگاههای مسئول، که این بار مانع اقدام و خدمت در نوکری دستگاه سیدالشهدا (علیه‌السلام) شده است، موجب دلسردی و سستی در این مسیر مقدس نخواهد شد. در این لحظات ناامیدی نیز امیدوارانه به افق می‌نگریم و منتظر فرج هستیم شاید که به فضل الهی و دعا و عنایت حضرت‌تان گشایشی ایجاد شود.
 
هیئت‌الرضا علیه‌السلام محفل بسیجیان و رهروان شهدا
27 ذی الحجه 1438 برابر با 27 شهریور 1396

تاریخ درج خبر: ۱۳۹۶/۰۶/۲۷